Protez

diş törpüleme Ana Sayfa » Protez

Diş Törpüleme Nedir? Acıtır mı? Nasıl Yapılır?

Diş törpüleme işlemi dişlere estetik açıdan daha güzel bir görünüm kazandırmak ya da mevcut problemleri ortadan kaldırmak amacıyla yapılan bir işlemdir. Diş hekimleri tarafından gerçekleştirilen bu işlem çocuklar için yapılamıyor. Sadece yetişkinlerin törpüleme işleminden faydalanabileceğini belirtebiliriz. Elbette diş törpüleme işleminin nasıl yapıldığına, bu işlemin dişlere zarar verip vermediğine ve benzeri konulara da değineceğiz. Ancak öncesinde neden dişler için törpülemeye ihtiyaç duyulduğu konusunu daha detaylı bir biçimde ele alalım.

Daha Fazlası

protez diş Ana Sayfa » Protez

Protez Diş Nedir? Nasıl Uygulanır? Çeşitleri Neler?

Protez diş uygulaması dişlerini kaybeden kişiler için gerçekleştiriliyor. Ağız ve diş bakımı ihmal edilmiyor olsa bile kimi zaman beklenmedik sorunlarla karşılaşılabilir. Elbette ağız ve diş sağlığı ile ilgili pek çok tedavi yöntemi bulunuyor. Ancak tedavinin başarı sağlamadığı durumlarda diş kaybı meydana gelebiliyor ve devreye ‘protez’ olarak adlandırılan uygulamalar giriyor.

Bu işlemin son çare olarak uygulandığını belirtmek gerekir. Karşılaşılan problemlerin ortadan kaldırılması için öncelikle dişi kurtarmaya yönelik tedavi seçenekleri değerlendirilir. Protez dişlerin temizliğinin nasıl yapıldığına ya da fiyatlara değineceğiz. Ancak öncesinde bu işlemin nasıl yapıldığını mercek altına alalım.

Daha Fazlası

Diş protezi Ana Sayfa » Protez

Diş Protezi Hakkında Merak Edilenler

Diş protezi çeşitli nedenlerle kaybedilen dişlerin yerine kullanılan, genellikle akrilik taban ve porselen üst kısımdan oluşan aparatlardır. Diş protezleri, hastaların diş kaybı problemini ortadan kaldırarak sağlıklı bir şekilde beslenmeye devam etmelerini sağlar. Günümüzde doğal diş görünümüne çok yakın olarak dizayn edilen protez dişler estetik ve güzel bir gülüş beklentisini de karşılıyor.

Daha Fazlası

çene kisti

Çene Kisti Belirtileri Nelerdir? Ameliyatı Nasıldır?

Çene kisti çoğunlukla kaynağını dişlerden alan patojen yapılardır. Çene kemiğinin herhangi bir bölgesinde meydana …

ağız yarası

Ağız Yarası Nedir? Neden Olur? Ne İyi Gelir?

Ağız yarası sık karşılaşılan problemler arasında yer alıyor. Yutkunma, çiğneme hatta konuşma sırasında bile çeşitli …

diş fırçalama teknikleri

Diş Fırçalama Teknikleri ve Yöntemleri Nelerdir?

Diş fırçalama teknikleri ağız ve diş sağlığını korumak adına herkesin bilmesi gereken hususlardan biridir. Ağız …