Ortodonti

şeffaf plak Ana Sayfa » Ortodonti

Şeffaf Plak (Telsiz Ortodonti) Tedavisi Nasıl Yapılır?

Şeffaf plak tedavisi telsiz ortodontik tedavi metodu olarak tanımlanabilir. Ortodontik tedavi seçenekleri arasında en yeni tekniklerden biri olan bu prosedür kapsamında hasta için özel olarak hazırlanan şeffaf plaklar kullanılıyor. Bu plakların amacı ise dişlerde daha düzgün bir görünümü yakalamaktır.

Dişlerde mevcut olan çapraşıklığın düzeltilmesi amacıyla uygulanan tedavide tel kullanılmıyor. Dolayısıyla estetik açıdan da hastaları çok daha fazla memnun eden bir görünüm ortaya çıkıyor. Bu tedavinin çocukların yanı sıra yetişkinler için de uygulanabildiğini belirtmeliyiz.

Daha Fazlası

braket Ana Sayfa » Ortodonti

Braket Nedir? Çeşitleri Nelerdir? Bakımı Nasıldır?

Braket halk arasında “diş teli” olarak adlandırılan ve dişlerdeki çapraşıklıkları, eğrilikleri düzeltmek amacıyla kullanılan tıbbi materyallerdir. Bu materyaller orta ya da uzun vadede dişleri hizaya sokar. Elbette uygulanan tedaviden çok kısa bir süre içerisinde sonuç beklememek gerekiyor. Çünkü çok küçük hareketler ile dişlerde bir hizalama yapabiliyor. Braketin kullanımında ne gibi sıkıntıların yaşanabileceği ya da hangi durumlarda bu tedaviden faydalanıldığı gibi konuları da ele alacağız. Öncesinde sıklıkla tercih edilen diş teli çeşitlerine değinelim.

Daha Fazlası

Diş teli nasıl takılır Ana Sayfa » Ortodonti

Diş Teli Nasıl Takılır? Fiyatları Ne Kadar?

Diş teli nasıl takılır sorusu özellikle çapraşık diş yapısına sahip olanların yanıtını merak ettiği konulardan biridir. Hem çocuklarda hem de yetişkinlerde çapraşık diş yapısını düzeltmek için uygulanan tedavilerden biri de diş telleri oluyor. Ortodontik tedavi ile daha düzgün sıralanan bir diş yapısına sahip olmak mümkün olabiliyor.

Ancak diş teli tedavisinin sabır gerektirdiğini, uzun süreli bir tedavi olduğunu da belirtmek gerekiyor. Hastaların çok kısa bir süre içerisinde sonuç görmeyi beklememelerin de fayda var. Diş tellerinin diş çürümesine neden olduğu da tamamen yanlış bir düşüncedir. Aksine dişlerde çapraşık bir yapı olmasından kaynaklanan olası diş çürüklerini önleyen bir tedavi olduğunu belirtmek gerekir.

Daha Fazlası

Ortodonti nedir Ana Sayfa » Ortodonti

Ortodonti Nedir? Tedavisi Nasıldır?

Ortodonti nedir sorusuna ‘diş hekimliğinin uzmanlık alanlarından biri’ yanıtını verebiliriz.  Dişlerdeki çapraşıklıklar, alt ve üst çene kemiklerinde mevcut olan sorunlar, bu kemiklerin kafa kemikleri ile olan ilişkisi ortodonti alanı kapsamında değerlendirilir, tanı konur ve tedavi uygulanır. Bu sistemde oluşan bozuklukların tedavileri ise ortodontik tedavisi ya da ortodontik tedavi olarak adlandırılır.

Daha Fazlası

dental turizm

Dental Turizm Nedir? Nasıl Yapılır?

Dental turizm sağlık turizmi dendiğinde ilk akla gelenlerden biri oluyor. Ülkemizde son yılarda ileri düzeyde teknolojik …

kanal tedavisi

Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır? Fiyatları Ne Kadar?

Kanal tedavisi çürüme ya da enfeksiyon meydana gelmiş olan dişi onarmak amacıyla uygulanan bir tedavi yöntemidir. Diş, …

şeffaf plak

Şeffaf Plak (Telsiz Ortodonti) Tedavisi Nasıl Yapılır?

Şeffaf plak tedavisi telsiz ortodontik tedavi metodu olarak tanımlanabilir. Ortodontik tedavi seçenekleri arasında en yeni …