Estetik Tedaviler

Beyazlatıcı diş macunu Ana Sayfa » Estetik Tedaviler

Beyazlatıcı Diş Macunu Nedir? Zararlı mıdır?

Beyazlatıcı diş macunu son yıllarda daha fazla ilgi görmeye başlayan diş macunu türlerinden biridir. Günümüzde yapılan pek çok araştırma, insanların diş renginden memnun olmadığını ortaya koyuyor. Daha beyaz dişlere sahip olmak, çok sayıda kişinin ortak hayallerinden biridir. İşte bu noktada tercih edilen yöntemlerden biri de beyazlatıcı diş macunu kullanımı oluyor. Daha beyaz dişler ve estetik açıdan daha güzel bir gülümseyeme sahip olmak isteyenler, diş macunu seçimini de bu yönde yapıyor. Bu diş macunlarının nasıl kullanıldığı ya da gerçekten etkili olup olmadığı konularına da değineceğiz. Öncesinde ise zararlı olup olmadığı konusunu ele alalım.

Daha Fazlası

porselen diş fiyatları Ana Sayfa » Estetik Tedaviler

Porselen Diş Fiyatları Ne Kadar?

Porselen diş fiyatları diş kaplama yöntemlerinden faydalanmak isteyenlerin gündeminde yer alıyor. Porselen malzemeden üretimi gerçekleştirilen kaplamalar daha estetik ve daha güzel bir diş görünümü isteyenler içi cazip bir seçenek olabiliyor. Özellikle gülüş estetiği çalışmalarında sıklıkla porselen dişlerden faydalanıldığını belirtebiliriz.

Hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilebilen porselen diş uygulamaları gayet doğal bir görünüm sergiliyor. Daha beyaz ve daha pürüzsüz bir diş görünümü isteyenler de rotasını bu diş kaplama yöntemine çevirebilir. Elbette kullanılan materyalin kalitesi de son derece önemlidir. Bu konuya değineceğiz ve kimlerin porselen diş kaplamadan faydalanabileceği konusunda örnekler de vereceğiz. Öncelikle fiyatları etkileyen unsurları gözden geçirelim.

Daha Fazlası

inlay onlay Ana Sayfa » Estetik Tedaviler

Inlay Onlay Kişiye Özel Dolgular Nedir?

Inlay onlay dolgular halk arasında ‘kişiye özel dolgu’ olarak adlandırılıyor. Bu işlemlerin hastalıklı olan dişlerin restorasyonuna ya da dişlerin korunmasına çok önemli katkılarda bulunduğunu söyleyebiliriz. Son dönemde daha bilinir ve haliyle daha fazla tercih edilir olan bu dolgular, pek çok yönü ile klasik dolgulardan ayrılıyor. Önemli bir çözüm ve kolaylık sağladığını da söyleyebiliriz. Bu dolguların neden tercih edildiğini, hangi yönleriyle ön plana çıktığını ve avantajlarını aktaracağız. Ancak öncesinde konuyu daha detaylı bir şekilde açıklayalım.

Daha Fazlası

gülüş estetiği sonrası bakım Ana Sayfa » Estetik Tedaviler

Gülüş Estetiği Sonrası Bakım Nasıl Yapılır?

Gülüş estetiği sonrası bakım bu estetikten faydalananların titizlikle üzerinde durması gereken hususlardan biridir. Öncelikle gülüş estetiği yaptırmış olmak, ağız ve diş sağlığı ile temizliğini ihmal edebileceğiniz anlamına gelmiyor. Kazandırılan estetik ve güzel görünümü korumanız gereklidir ve bunun için de nelere dikkat etmeniz gerektiğini iyi biliyor olmalısınız. Son dönemin en çok tercih edilen girişimlerinden biri olan gülüş estetiği sonrasında almanız gereken önlemlere de değineceğiz. Ancak öncesinde nelere dikkat etmeniz gerektiğini gözden geçirelim.

Daha Fazlası

pembe estetik Ana Sayfa » Estetik Tedaviler

Pembe Estetik (Diş Eti Estetiği) Nedir? Nasıl Yapılır?

Pembe estetik halk arasında “diş eti estetiği” adıyla da anılıyor. Estetik ve güzel bir gülüşe sahip olmak için beyaz dişler yeterli olmayabilir. Muntazam bir gülüş için diş etlerinin de ideal görünümde olması gerekiyor. Bir başka deyişle diş etlerinin bu muntazam gülüşü desteklemesi gerekir. Diş etinin diş ile olan seviyesinden rengine ve sağlıklı olup olmadığına kadar çok sayıda unsur gülüşü de etkiliyor. İşte bu noktada diş eti estetiği işlemlerinden söz etmek gerekiyor.

Daha Fazlası

estetik kaplama Ana Sayfa » Estetik Tedaviler

Estetik Kaplama Nedir? Nasıl Yapılır? Çeşitleri Nelerdir?

Estetik kaplama daha güzel bir gülüşe sahip olmak isteyenlerin öncelikli tercihi oluyor. Güzel görünen dişler, güzel bir gülüşü de destekliyor. İşte bu nedenle diş kaplamaları günümüzde çok daha fazla tercih edilmeye başlandı. Halk arasında ‘kaplama’ olarak bilinen işlem aslında dişin kronlanması işlemidir.

Özellikle doğal ve estetik görünen kaplama çeşitlerinin sadece birkaç seans halinde uygulanabilmesi, bu yönteme olan ilginin artmasının nedenlerinden biri oluyor. Aynı zamanda diş kaplamaları dişlerin işlevsel yönünü olumsuz etkilemiyor. Kaplama işlemi sonrasında dişler sorunsuz bir şekilde kullanılmaya devam ediyor. Diş kaplamanın avantajlarını, estetik diş kaplama çeşitlerini ve bu konuda merak edilen tüm konuları açıklayacağız. Ancak öncesinde estetik kaplamanın nasıl yapıldığı konusunu irdeleyelim.

Daha Fazlası

dental spa Ana Sayfa » Estetik Tedaviler

Dental Spa Nedir? Ne İşe Yarar? Faydası Nelerdir?

Dental spa özellikle diş hekimi ya da dişçi koltuğu korkusu olanlar için çözüm odaklı bir uygulama haline geldi. Genel olarak ağız, diş ve diş etlerinin bakımının yapılmasını, diş renginin beyazlatılmasını içeren bu uygulama daha sağlıklı ve daha ferah bir ağız yapısına sahip olmayı sağlıyor.

Normal diş kliniği ortamından çok aha farklı bir atmosferde bu işlemlerden faydalanmayı sağlıyor olması ise diş tedavisi noktasında korku yaşayanların imdadına yetişiyor. Zira yapılan işlemlerin ‘spa’ şeklinde lanse edilmesi de bundan kaynaklanıyor. Çünkü spanın rahatlatıcı etkisi eşliğinde diş tedavilerinin ya da estetik diş uygulamalarının gerçekleştirilmesi mümkün olabiliyor.

Kimlerin bu uygulamadan faydalanabileceği ya da hangi işlemlerin yapılabildiği gibi sıklıkla merak edilen konulara da değineceğiz. Öncesinde bu uygulamanın ne işe yaradığı konusuna açıklık kazandıralım.

Daha Fazlası

estetik dolgu Ana Sayfa » Estetik Tedaviler

Estetik Dolgu Nasıl Yapılır? Ne Kadar Sürer?

Estetik dolgu son derece doğal bir görünüm sunan dolgu çeşitlerinden biridir. Kompozit dolgu olarak da adlandırılan bu dolgu işleminde dolgu malzemesi hastanın kendi diş rengine göre ayarlanıyor. Dolayısıyla dolgunun doğal diş minesinden ayırt edilmesi mümkün olmuyor. Dolgu renginin tamamen kişinin kendi diş rengine göre ayarlanması ve aynı zamanda dolgu sınırlarının da belli olmaması bu uygulamanın estetik bir görünüm sergilemesini beraberinde getiriyor. Bir anlamda bu dolgunun dışarıdan çıplak gözle anlaşılmasının mümkün olmadığını söyleyebiliriz.

Daha Fazlası

hollywood smile Ana Sayfa » Estetik Tedaviler

Hollywood Smile Nedir? Nasıl Yapılır?

Hollywood smile en genel şekli ile Hollywood starlarının gülüşüne sahip olmanızı sağlayan estetik gülüş tasarımıdır. Bu gülüş tasarımında dudaklar, dişler ve diş etleri arasında mükemmel bir uyum hedeflenir. Daha güzel görünen bir gülüş ve dolayısıyla daha etkileyici bir görünüm için ihtiyacınız olan belki de sadece bu gülüş tasarımıdır.

Elbette bu gülüş tasarımında diş ve diş etlerinin görünümü çok büyük bir önem taşıyor. Bu gülüş tasarımından sadece kadınlar değil erkekler de faydalanabiliyor. Gülüş tasarımının ne kadar sürede tamamlandığı, fiyatları ve hangi işlemleri kapsadığı gibi konulara da değineceğiz. Ancak öncesinde nasıl yapıldığı konusuna açıklık kazandıralım.

Daha Fazlası

dental turizm Ana Sayfa » Estetik Tedaviler

Dental Turizm Nedir? Nasıl Yapılır?

Dental turizm sağlık turizmi dendiğinde ilk akla gelenlerden biri oluyor. Ülkemizde son yılarda ileri düzeyde teknolojik ekipmanların kullanılıyor olması, kaliteli bir sağlık hizmetinin sunulması ve son derece başarılı diş hekimlerinin hizmet vermesi, yurt dışından çok sayıda kişinin Türkiye’yi tercih etmesini beraberinde getiriyor. Dolayısıyla ülkemizde sunulan diş tedavilerine olan ilginin gün geçtikçe daha da artığından söz edebiliriz. Türkiye’nin hangi alanlarda daha avantajlı konumda olduğu konusuna değineceğiz ancak öncesinde konuyu daha yakından irdeleyelim.

Daha Fazlası

çene kisti

Çene Kisti Belirtileri Nelerdir? Ameliyatı Nasıldır?

Çene kisti çoğunlukla kaynağını dişlerden alan patojen yapılardır. Çene kemiğinin herhangi bir bölgesinde meydana …

ağız yarası

Ağız Yarası Nedir? Neden Olur? Ne İyi Gelir?

Ağız yarası sık karşılaşılan problemler arasında yer alıyor. Yutkunma, çiğneme hatta konuşma sırasında bile çeşitli …

diş fırçalama teknikleri

Diş Fırçalama Teknikleri ve Yöntemleri Nelerdir?

Diş fırçalama teknikleri ağız ve diş sağlığını korumak adına herkesin bilmesi gereken hususlardan biridir. Ağız …