Estetik Tedaviler

gülüş estetiği sonrası bakım Ana Sayfa » Estetik Tedaviler

Gülüş Estetiği Sonrası Bakım Nasıl Yapılır?

Gülüş estetiği sonrası bakım bu estetikten faydalananların titizlikle üzerinde durması gereken hususlardan biridir. Öncelikle gülüş estetiği yaptırmış olmak, ağız ve diş sağlığı ile temizliğini ihmal edebileceğiniz anlamına gelmiyor. Kazandırılan estetik ve güzel görünümü korumanız gereklidir ve bunun için de nelere dikkat etmeniz gerektiğini iyi biliyor olmalısınız. Son dönemin en çok tercih edilen girişimlerinden biri olan gülüş estetiği sonrasında almanız gereken önlemlere de değineceğiz. Ancak öncesinde nelere dikkat etmeniz gerektiğini gözden geçirelim.

Daha Fazlası

pembe estetik Ana Sayfa » Estetik Tedaviler

Pembe Estetik (Diş Eti Estetiği) Nedir? Nasıl Yapılır?

Pembe estetik halk arasında “diş eti estetiği” adıyla da anılıyor. Estetik ve güzel bir gülüşe sahip olmak için beyaz dişler yeterli olmayabilir. Muntazam bir gülüş için diş etlerinin de ideal görünümde olması gerekiyor. Bir başka deyişle diş etlerinin bu muntazam gülüşü desteklemesi gerekir. Diş etinin diş ile olan seviyesinden rengine ve sağlıklı olup olmadığına kadar çok sayıda unsur gülüşü de etkiliyor. İşte bu noktada diş eti estetiği işlemlerinden söz etmek gerekiyor.

Daha Fazlası

estetik kaplama Ana Sayfa » Estetik Tedaviler

Estetik Kaplama Nedir? Nasıl Yapılır? Çeşitleri Nelerdir?

Estetik kaplama daha güzel bir gülüşe sahip olmak isteyenlerin öncelikli tercihi oluyor. Güzel görünen dişler, güzel bir gülüşü de destekliyor. İşte bu nedenle diş kaplamaları günümüzde çok daha fazla tercih edilmeye başlandı. Halk arasında ‘kaplama’ olarak bilinen işlem aslında dişin kronlanması işlemidir.

Özellikle doğal ve estetik görünen kaplama çeşitlerinin sadece birkaç seans halinde uygulanabilmesi, bu yönteme olan ilginin artmasının nedenlerinden biri oluyor. Aynı zamanda diş kaplamaları dişlerin işlevsel yönünü olumsuz etkilemiyor. Kaplama işlemi sonrasında dişler sorunsuz bir şekilde kullanılmaya devam ediyor. Diş kaplamanın avantajlarını, estetik diş kaplama çeşitlerini ve bu konuda merak edilen tüm konuları açıklayacağız. Ancak öncesinde estetik kaplamanın nasıl yapıldığı konusunu irdeleyelim.

Daha Fazlası

dental spa Ana Sayfa » Estetik Tedaviler

Dental Spa Nedir? Ne İşe Yarar? Faydası Nelerdir?

Dental spa özellikle diş hekimi ya da dişçi koltuğu korkusu olanlar için çözüm odaklı bir uygulama haline geldi. Genel olarak ağız, diş ve diş etlerinin bakımının yapılmasını, diş renginin beyazlatılmasını içeren bu uygulama daha sağlıklı ve daha ferah bir ağız yapısına sahip olmayı sağlıyor.

Normal diş kliniği ortamından çok aha farklı bir atmosferde bu işlemlerden faydalanmayı sağlıyor olması ise diş tedavisi noktasında korku yaşayanların imdadına yetişiyor. Zira yapılan işlemlerin ‘spa’ şeklinde lanse edilmesi de bundan kaynaklanıyor. Çünkü spanın rahatlatıcı etkisi eşliğinde diş tedavilerinin ya da estetik diş uygulamalarının gerçekleştirilmesi mümkün olabiliyor.

Kimlerin bu uygulamadan faydalanabileceği ya da hangi işlemlerin yapılabildiği gibi sıklıkla merak edilen konulara da değineceğiz. Öncesinde bu uygulamanın ne işe yaradığı konusuna açıklık kazandıralım.

Daha Fazlası

estetik dolgu Ana Sayfa » Estetik Tedaviler

Estetik Dolgu Nasıl Yapılır? Ne Kadar Sürer?

Estetik dolgu son derece doğal bir görünüm sunan dolgu çeşitlerinden biridir. Kompozit dolgu olarak da adlandırılan bu dolgu işleminde dolgu malzemesi hastanın kendi diş rengine göre ayarlanıyor. Dolayısıyla dolgunun doğal diş minesinden ayırt edilmesi mümkün olmuyor. Dolgu renginin tamamen kişinin kendi diş rengine göre ayarlanması ve aynı zamanda dolgu sınırlarının da belli olmaması bu uygulamanın estetik bir görünüm sergilemesini beraberinde getiriyor. Bir anlamda bu dolgunun dışarıdan çıplak gözle anlaşılmasının mümkün olmadığını söyleyebiliriz.

Daha Fazlası

hollywood smile Ana Sayfa » Estetik Tedaviler

Hollywood Smile Nedir? Nasıl Yapılır?

Hollywood smile en genel şekli ile Hollywood starlarının gülüşüne sahip olmanızı sağlayan estetik gülüş tasarımıdır. Bu gülüş tasarımında dudaklar, dişler ve diş etleri arasında mükemmel bir uyum hedeflenir. Daha güzel görünen bir gülüş ve dolayısıyla daha etkileyici bir görünüm için ihtiyacınız olan belki de sadece bu gülüş tasarımıdır.

Elbette bu gülüş tasarımında diş ve diş etlerinin görünümü çok büyük bir önem taşıyor. Bu gülüş tasarımından sadece kadınlar değil erkekler de faydalanabiliyor. Gülüş tasarımının ne kadar sürede tamamlandığı, fiyatları ve hangi işlemleri kapsadığı gibi konulara da değineceğiz. Ancak öncesinde nasıl yapıldığı konusuna açıklık kazandıralım.

Daha Fazlası

dental turizm Ana Sayfa » Estetik Tedaviler

Dental Turizm Nedir? Nasıl Yapılır?

Dental turizm sağlık turizmi dendiğinde ilk akla gelenlerden biri oluyor. Ülkemizde son yılarda ileri düzeyde teknolojik ekipmanların kullanılıyor olması, kaliteli bir sağlık hizmetinin sunulması ve son derece başarılı diş hekimlerinin hizmet vermesi, yurt dışından çok sayıda kişinin Türkiye’yi tercih etmesini beraberinde getiriyor. Dolayısıyla ülkemizde sunulan diş tedavilerine olan ilginin gün geçtikçe daha da artığından söz edebiliriz. Türkiye’nin hangi alanlarda daha avantajlı konumda olduğu konusuna değineceğiz ancak öncesinde konuyu daha yakından irdeleyelim.

Daha Fazlası

porselen diş Ana Sayfa » Estetik Tedaviler

Porselen Diş Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatları

Porselen diş çeşitli nedenlere bağlı olarak dişin işlevini kaybetmesi durumunda uygulanan bir yöntemdir. Özellikle estetik açıdan beklentileri fazlasıyla karşılayan sonuçlar sunması bu yöntemin gün geçtikçe daha fazla sayıda kişi tarafından tercih edilmesini beraberinde getiriyor.

Hastanın estetik bir gülüşe sahip olmasını sağlaması ve aynı zamanda dişin işlevsel özelliklerinin yeniden kazanılması da göz ardı edilmeyecek özelliklerdir. Bu uygulama sonrasında kazanılan dişlerin kullanım ömrüne ve işlemin fiyatlarına da değineceğiz. Ancak öncesinde porselen dişin nasıl yapıldığına değinelim.

Daha Fazlası

doğal diş beyazlatma yöntemleri Ana Sayfa » Estetik Tedaviler

Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Doğal diş beyazlatma yöntemleri dişlerinde sararma ya da lekelenme olanların her daim gündeminde yer alıyor. Dişlerde sararma ve lekelenme olmasının en yaygın nedeni ağız ve diş temizliğinin doğru şekilde yapılmaması ya da ihmal edilmesidir.

Özellikle dişlerde kolaylıkla renk verebilen tütün ürünleri kullanımı, kahve ve çay tüketimi istenmeyen lekelerin oluşmasına sebebiyet verebilir. Bu gibi durumlarda dişlere daha beyaz bir görünüm kazandırmak için doğal yöntemler tercih edilebilir. Ancak ciddi bir lekelenme ya da sararma söz konusu olduğunda diş beyazlatmanın klinik ortamda, diş hekimi tarafından yapılması gerektiğini de belirtelim. Dişleri tuzla fırçalamanın beyazlatma etkisi yapıp yapmadığına ya da limon suyu gibi malzemelerin etkisine de değineceğiz. Ancak öncesinde konusu daha detaylı ele alalım.

Daha Fazlası

lamine diş Ana Sayfa » Estetik Tedaviler

Lamine Diş (Yaprak Diş) Nedir? Nasıl Yapılır?

Lamine diş uygulaması son dönemde büyük bir ilgi görüyor. Dişlerin kesilmeden sadece milimetrik olarak inceltilmesi ile yapılan bu işlemde sağlam diş dokusu korunuyor. Yaklaşık olarak 0.3 – 0.7 mm inceltilen dişlerin yüzey bölümüne yaprak şeklindeki porselenler yapıştırılıyor. ‘Lamina’ Latincede ‘yaprak’ anlamına geliyor.

Zira bu uygulama halk arasında yaprak diş olarak da adlandırılabiliyor. Yaprak formundaki porselenlerin en önemli özelliği son derece ince olmaları ve metal içermemeleridir. Bununla birlikte ışığın geçmesine olanak tanıyan bir malzeme olması da uygulamanın avantajları arasında yer alıyor. Son derece doğal bir görünüm sergileyen bu uygulamanın diğer avantajlarından ya da fiyatlarından da söz edeceğiz. Öncesinde işlemin nasıl yapıldığını mercek altına alalım.

Daha Fazlası

ağız kokusu

Ağız Kokusu Neden Olur? Nasıl Önlenir?

Ağız kokusu hem kişiyi hem de fiziksel olarak yakın çevresinde bulunanları rahatsız eden bir durumdur. Çok sayıda kişinin …

gülüş estetiği sonrası bakım

Gülüş Estetiği Sonrası Bakım Nasıl Yapılır?

Gülüş estetiği sonrası bakım bu estetikten faydalananların titizlikle üzerinde durması gereken hususlardan biridir. Öncelikle …

zirkonyum diş fiyatları

Zirkonyum Diş Fiyatları Ne Kadar?

Zirkonyum diş fiyatları ve aynı zamanda bu diş kaplama yöntemiyle ilgili tüm sorularınızın yanıtlarını bu içeriğimizde …