Estetik Tedaviler

Empress kuron kaplama Ana Sayfa » Estetik Tedaviler

Empress Kuron Kaplama Nedir? Nasıl Yapılır?

Empress kuron kaplama hiçbir metal madde kullanılmadan gerçekleştirilen ve son derece doğal görünen diş kaplama çeşitlerinden biridir. Porselen kaplama çeşitlerinden biri olması nedeniyle ışık geçirgenliği de bir hayli yüksek olan bu kaplama, seramik parça üzerine cam seramik konularak hazırlanıyor. Bu sayede dayanıklılığı da çok daha yüksek oranlara tekabül edebiliyor. Estetik ve doğal bir diş görünümü isteyen hastalar için gayet ideal bir seçenek olan bu diş kaplama yöntemine dair merak edilen tüm hususlara değineceğiz. Ancak öncesinde hangi hastaların bu işlemden faydalanabileceğini ele alalım.

Empress Kuron Kaplamalar Hangi Hastalara Yapılabilir?

Estetik diş girişimlerinde sıklıkla tercih edilen empress kuron kaplama son derece başarılı sonuçlar elde etmeyi sağlayabiliyor. Ön dişleriyle ilgili bazı şikayetleri olan hastalar için de uygun bir seçenek olduğunu rahatlıkla belirtebiliriz. Zira ülkemizde ve dünya genelinde sıklıkla ön dişler için tercih edilen bir diş kaplama yöntemidir. Kuvvetin daha az uygulandığı azı dişleri için de bu kuron kaplama tekniği tercih edilebilir. Azı dişleriyle ilgili sorun yaşayan hastalar için de bu yöntemin doğru tercih olabileceğini belirtebiliriz.

Sıklıkla sorulan sorulardan biri de kanal tedavisi uygulanan dişe bu kaplamanın yapılma olasılığıdır. Elbette dişe kanal tedavisi uygulanması durumunda da söz konusu diş kaplama yönteminden istifade edilebilir. Bununla birlikte ilerleyen yaşa bağlı olarak dişlerinde renklenmeler meydana gelen hastalara da bu işlemin yapılması mümkündür. Diş aralarında açıklık olması çok sayıda kişinin ortak problemleri arasında yer alıyor. Söz konusu kaplama yöntemi diş aralarında açıklık olmasından şikayet eden hastalar tarafından da tercih edilebilir.

Empress Kuron Kaplamalar Her Dişe Uygulanabilir Mi?

Empress kuron kaplama her dişe uygulanır mı

Kusursuz bir ışık geçirgenliği sunan empress kuron kaplama yöntemi daha çok ön dişler için tercih edilen bir uygulamadır. Ancak daha önce de değindiğimiz gibi azı dişlerine uygulanması da mümkün olabiliyor. Hangi dişler için bu işlemin devreye girebildiği sorusunun yanıtını kısa bir liste halinde aktarabiliriz.

 • En başarılı sonuçlar ön kesici dişlere uygulandığında elde edilir
 • Ağız içerisinde fazla kuvvet uygulanmayan diğer dişler için de uygun bir yöntemdir
 • Tetrasikline, florozise, devitalizasyona ya da yaşa bağlı renklenmeler olan dişlere uygulanabilir
 • Renk tonu değişmiş ve kanal tedavisi görmüş olan beyazlatılamayan dişlere uygulanabilir
 • Diastemalı dişler yani araları açılmış olan dişler için tercih edilebilir
 • Şekli bozuk olan dişlere yeni bir görünüm kazandırmak için bu diş kaplama uygulanabilir
 • Mine defektleri olan dişler (mine hipoplazisi gibi dişin koruyucu tabakasındaki eksikler veya defermasyonlar)
 • Malpoze dişler yani dizilişinde ya da pozisyonunda hata olan dişler için uygundur
 • Restorasyon işlemlerinden geçirilmiş dişlerde estetik düzenlemeler gerektiğinde tercih edilebilir
 • Aşınan ya da çeşitli deformasyonlara uğramış dişlerde tercih edilebilir

Diş hekiminiz ile görüşmeniz durumunda bu işlemler için uygun bir aday olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

Empress Kaplama Avantajları Nelerdir?

Elbette empress kuron kaplama pek çok açıdan avantajlar sunan diş kaplama yöntemlerinden biridir. Bu avantajlara aşağıdaki örnekleri verebiliriz:

 • Son derece doğal bir görünüm sergiler
 • Estetik açıdan beklentileri fazlasıyla karşılayacak sonuçlar sunar
 • Doğal floresans özelliği bulunduğundan yüzey yapısı kontrol edilebilir
 • Diğer kuron çeşitlerine nazaran tutuculuğu çok daha yüksektir
 • Yüzey bölümünde plak birikimi diğer kaplamalara göre daha az olur
 • Aşınma riskine karşı yüksek mukavemet özelliği sergiler
 • Sıvı absorbsiyonu daha düşük düzeydedir
 • Renk tonu değişmiş olan dişlerde daha beyaz ve daha güzel bir görünüm elde etmeyi sağlar
 • Acısız ve ağrısız olarak gerçekleştirilebilen bir diş kaplama yöntemidir

Empress Kuron Kaplamaların Dezavantajları

Pek çok açıdan çeşitli avantajlar sunabilen empress kuron kaplama yönteminin bazı dezavantajları da bulunuyor. Bu dezavantajları ise şu şekilde sıralayabiliriz:

 • İyi bir hazırlık ve aynı zamanda yoğun bir laboratuvar çalışması gerektirir
 • Hassasiyet gerektiren bir işlem olduğundan deneyimli bir diş hekimi tarafından uygulanmalıdır
 • Çiğneme kuvveti gerektiren arka dişlerde kullanımı önerilmez
 • Sert bir yapıya sahip olduklarından uzun köprüler için uygun değildir

Emax Empress Nedir?

Emax empress kuron kaplama alt yapısında güçlendirilmiş porselen bulunan kaplamalardır. Kimi zaman tamamen blok olarak da güçlendirilmiş porselenden hazırlanabilirler. Estetik anlamda en gelişmiş diş kaplamalar olduğunu da söyleyebiliriz. Emax olarak adlandırılan bu kaplamada da metal alt yapının ya da zirkonyum alt yapının bulunmadığını söyleyebiliriz. Bu işlem diş ve gülüş estetiği uygulamalarında sıklıkla tercih ediliyor.

İlginizi çekebilir –> Lamine diş

Empress Kuron Kaplama Fiyatları Ne Kadar?

Empress kuron kaplama fiyatları

Hastalar empress kuron kaplama fiyatlarını merak edebilir. Ancak net bir fiyat bilgisi iletmemiz doğru olmaz. Hangi dişlere bu işlemin yapılacağı ve aynı zamanda kaç adet dişe kaplama uygulanacağı gibi bilgilere bağlı olarak fiyatların değişkenlik gösterebileceğini belirtmeliyiz. Dolayısıyla söz konusu işlemin fiyatına dair net bir rakamdan söz etmemiz, bu işlemden faydalanmak isteyen hastalar için yanıltıcı olabilir. Randevu alarak muayene olmanız durumunda fiyat konusunda da tarafınıza bilgi iletilir.

Empress Diş Kaplamamı? Zirkonyum Mu?

Pek çok hasta empress kuron kaplama mı yoksa zirkonyum mu kararsızlığını yaşıyor. Temel olarak her iki diş kaplama yönteminin de birbirlerine bazı üstünlükleri bulunuyor. Bu konuda karar verirken diş hekiminizin de görüşünü almanız son derece önemlidir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da hangi diş için tercih yapılacağıdır. Çiğneme kuvvetinin yüksek olduğu dişler için zirkonyum daha ideal bir seçenek olabiliyor. Ön dişler için de empress diş kaplamaların daha fazla tercih edildiğini de belirtebiliriz. Karar verirken hangi dişler için kaplama tercih edileceğinin de dikkate alınmasında fayda olacaktır.

Bilginiz olsun –> Porselen diş

Empress İle Zirkonyum Arasındaki Farklar Nelerdir?

Kimi zaman hastalar empress kuron kaplama ile zirkonyum arasında kararsız kalabiliyor. Bu noktada iki kaplama tekniği arasında ne gibi farkların olduğu da merak ediliyor. Öncelikle her iki kaplama yönteminde de metal alt yapının kullanılmadığını söyleyebiliriz. Alt yapıları özel bir porselen yapıdan oluşuyor. Bu sayede hem estetik hem de son derece fonksiyonel olma özelliğini koruyabiliyorlar.

Empress olarak adlandırılan kuronlar ön dişler gibi daha fazla görünen dişler için tercih ediliyor. Işığı yansıtma noktasında son derece başarılı olması nedeniyle estetik açıdan önem verilen dişlerde bu kaplamanın daha sık kullanıldığını söyleyebiliriz. Bununla birlikte yüksek tutuculuk özelliğine sahip olması, yüzey özellikleri ve bakteri plaklarının tutunma şansının daha düşük olması bu kaplamanın ön plana çıkan özellikleri oluyor. Doğal dişlere son derece yakın bir netice elde etmeyi sağladığını da belirtmeliyiz.

Zirkonyum kaplamalar ise empress ile kıyaslandığında estetik bakımdan biraz daha geride kalıyor. Her ne kadar metal destekli olmasa da empress kadar da estetik bir sonuç sunamaz. Ancak çiğneme kuvvetinin yüksek olduğu dişlerde de daha ideal bir seçenektir. Bu arada zirkonyum kaplamaların uzun köprülerde de tercih edilebileceğini söyleyebiliriz. Arka kısımda bulunan azı dişlerinde de zirkonyum kaplamalar tercih edilebilir. Konuyla ilgili sorularınızı yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Merak edenler için –> Diş sararması neden olur

 

  Hemen Randevunuzu Oluşturun

  diş sararması Ana Sayfa » Estetik Tedaviler

  Diş Sararması Neden Olur? Nasıl Geçer?

  Diş sararması çok sayıda kişinin ortak problemleri arasında yer alıyor. Estetik bir gülüş noktasında da sıkıntıya yol açabilen bu sorun pek çok farklı nedene bağlı olarak ortaya çıkabiliyor. En yaygın neden ise ağız ve diş temizliğinin ihmal edilmesidir. Sarı lekeler dişlerin bakımsız ve sağlıksız görünmesine de sebebiyet veriyor. Bu sorunun nasıl önlendiği konusuna da detaylı bir şekilde değineceğiz. Öncesinde dişlerde meydana gelen sararmanın nedenlerini ele alalım.

  Daha Fazlası

  Beyazlatıcı diş macunu Ana Sayfa » Estetik Tedaviler

  Beyazlatıcı Diş Macunu Nedir? Zararlı mıdır?

  Beyazlatıcı diş macunu son yıllarda daha fazla ilgi görmeye başlayan diş macunu türlerinden biridir. Günümüzde yapılan pek çok araştırma, insanların diş renginden memnun olmadığını ortaya koyuyor. Daha beyaz dişlere sahip olmak, çok sayıda kişinin ortak hayallerinden biridir. İşte bu noktada tercih edilen yöntemlerden biri de beyazlatıcı diş macunu kullanımı oluyor. Daha beyaz dişler ve estetik açıdan daha güzel bir gülümseyeme sahip olmak isteyenler, diş macunu seçimini de bu yönde yapıyor. Bu diş macunlarının nasıl kullanıldığı ya da gerçekten etkili olup olmadığı konularına da değineceğiz. Öncesinde ise zararlı olup olmadığı konusunu ele alalım.

  Daha Fazlası

  porselen diş fiyatları Ana Sayfa » Estetik Tedaviler

  Porselen Diş Fiyatları Ne Kadar?

  Porselen diş fiyatları diş kaplama yöntemlerinden faydalanmak isteyenlerin gündeminde yer alıyor. Porselen malzemeden üretimi gerçekleştirilen kaplamalar daha estetik ve daha güzel bir diş görünümü isteyenler içi cazip bir seçenek olabiliyor. Özellikle gülüş estetiği çalışmalarında sıklıkla porselen dişlerden faydalanıldığını belirtebiliriz.

  Hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilebilen porselen diş uygulamaları gayet doğal bir görünüm sergiliyor. Daha beyaz ve daha pürüzsüz bir diş görünümü isteyenler de rotasını bu diş kaplama yöntemine çevirebilir. Elbette kullanılan materyalin kalitesi de son derece önemlidir. Bu konuya değineceğiz ve kimlerin porselen diş kaplamadan faydalanabileceği konusunda örnekler de vereceğiz. Öncelikle fiyatları etkileyen unsurları gözden geçirelim.

  Daha Fazlası

  inlay onlay Ana Sayfa » Estetik Tedaviler

  Inlay Onlay Kişiye Özel Dolgular Nedir?

  Inlay onlay dolgular halk arasında ‘kişiye özel dolgu’ olarak adlandırılıyor. Bu işlemlerin hastalıklı olan dişlerin restorasyonuna ya da dişlerin korunmasına çok önemli katkılarda bulunduğunu söyleyebiliriz. Son dönemde daha bilinir ve haliyle daha fazla tercih edilir olan bu dolgular, pek çok yönü ile klasik dolgulardan ayrılıyor. Önemli bir çözüm ve kolaylık sağladığını da söyleyebiliriz. Bu dolguların neden tercih edildiğini, hangi yönleriyle ön plana çıktığını ve avantajlarını aktaracağız. Ancak öncesinde konuyu daha detaylı bir şekilde açıklayalım.

  Daha Fazlası

  gülüş estetiği sonrası bakım Ana Sayfa » Estetik Tedaviler

  Gülüş Estetiği Sonrası Bakım Nasıl Yapılır?

  Gülüş estetiği sonrası bakım bu estetikten faydalananların titizlikle üzerinde durması gereken hususlardan biridir. Öncelikle gülüş estetiği yaptırmış olmak, ağız ve diş sağlığı ile temizliğini ihmal edebileceğiniz anlamına gelmiyor. Kazandırılan estetik ve güzel görünümü korumanız gereklidir ve bunun için de nelere dikkat etmeniz gerektiğini iyi biliyor olmalısınız. Son dönemin en çok tercih edilen girişimlerinden biri olan gülüş estetiği sonrasında almanız gereken önlemlere de değineceğiz. Ancak öncesinde nelere dikkat etmeniz gerektiğini gözden geçirelim.

  Daha Fazlası

  pembe estetik Ana Sayfa » Estetik Tedaviler

  Pembe Estetik (Diş Eti Estetiği) Nedir? Nasıl Yapılır?

  Pembe estetik halk arasında “diş eti estetiği” adıyla da anılıyor. Estetik ve güzel bir gülüşe sahip olmak için beyaz dişler yeterli olmayabilir. Muntazam bir gülüş için diş etlerinin de ideal görünümde olması gerekiyor. Bir başka deyişle diş etlerinin bu muntazam gülüşü desteklemesi gerekir. Diş etinin diş ile olan seviyesinden rengine ve sağlıklı olup olmadığına kadar çok sayıda unsur gülüşü de etkiliyor. İşte bu noktada diş eti estetiği işlemlerinden söz etmek gerekiyor.

  Daha Fazlası

  estetik kaplama Ana Sayfa » Estetik Tedaviler

  Estetik Kaplama Nedir? Nasıl Yapılır? Çeşitleri Nelerdir?

  Estetik kaplama daha güzel bir gülüşe sahip olmak isteyenlerin öncelikli tercihi oluyor. Güzel görünen dişler, güzel bir gülüşü de destekliyor. İşte bu nedenle diş kaplamaları günümüzde çok daha fazla tercih edilmeye başlandı. Halk arasında ‘kaplama’ olarak bilinen işlem aslında dişin kronlanması işlemidir.

  Özellikle doğal ve estetik görünen kaplama çeşitlerinin sadece birkaç seans halinde uygulanabilmesi, bu yönteme olan ilginin artmasının nedenlerinden biri oluyor. Aynı zamanda diş kaplamaları dişlerin işlevsel yönünü olumsuz etkilemiyor. Kaplama işlemi sonrasında dişler sorunsuz bir şekilde kullanılmaya devam ediyor. Diş kaplamanın avantajlarını, estetik diş kaplama çeşitlerini ve bu konuda merak edilen tüm konuları açıklayacağız. Ancak öncesinde estetik kaplamanın nasıl yapıldığı konusunu irdeleyelim.

  Daha Fazlası

  dental spa Ana Sayfa » Estetik Tedaviler

  Dental Spa Nedir? Ne İşe Yarar? Faydası Nelerdir?

  Dental spa özellikle diş hekimi ya da dişçi koltuğu korkusu olanlar için çözüm odaklı bir uygulama haline geldi. Genel olarak ağız, diş ve diş etlerinin bakımının yapılmasını, diş renginin beyazlatılmasını içeren bu uygulama daha sağlıklı ve daha ferah bir ağız yapısına sahip olmayı sağlıyor.

  Normal diş kliniği ortamından çok aha farklı bir atmosferde bu işlemlerden faydalanmayı sağlıyor olması ise diş tedavisi noktasında korku yaşayanların imdadına yetişiyor. Zira yapılan işlemlerin ‘spa’ şeklinde lanse edilmesi de bundan kaynaklanıyor. Çünkü spanın rahatlatıcı etkisi eşliğinde diş tedavilerinin ya da estetik diş uygulamalarının gerçekleştirilmesi mümkün olabiliyor.

  Kimlerin bu uygulamadan faydalanabileceği ya da hangi işlemlerin yapılabildiği gibi sıklıkla merak edilen konulara da değineceğiz. Öncesinde bu uygulamanın ne işe yaradığı konusuna açıklık kazandıralım.

  Daha Fazlası

  estetik dolgu Ana Sayfa » Estetik Tedaviler

  Estetik Dolgu Nasıl Yapılır? Ne Kadar Sürer?

  Estetik dolgu son derece doğal bir görünüm sunan dolgu çeşitlerinden biridir. Kompozit dolgu olarak da adlandırılan bu dolgu işleminde dolgu malzemesi hastanın kendi diş rengine göre ayarlanıyor. Dolayısıyla dolgunun doğal diş minesinden ayırt edilmesi mümkün olmuyor. Dolgu renginin tamamen kişinin kendi diş rengine göre ayarlanması ve aynı zamanda dolgu sınırlarının da belli olmaması bu uygulamanın estetik bir görünüm sergilemesini beraberinde getiriyor. Bir anlamda bu dolgunun dışarıdan çıplak gözle anlaşılmasının mümkün olmadığını söyleyebiliriz.

  Daha Fazlası

  fiber post uygulaması

  Fiber Post Uygulaması Nedir? Nasıl Yapılır?

  Fiber post uygulaması dişe kanal tedavisi yapılmasının ardından devreye giren bir işlemdir. Dişte madde kaybının çok …

  Empress kuron kaplama

  Empress Kuron Kaplama Nedir? Nasıl Yapılır?

  Empress kuron kaplama hiçbir metal madde kullanılmadan gerçekleştirilen ve son derece doğal görünen diş kaplama çeşitlerinden …

  Dişlere zarar veren alışkanlıklar

  Dişlere Zarar Veren Alışkanlıklar Nelerdir?

  Dişlere zarar veren alışkanlıklar hakkında bilgi sahibi olmanız, diş sağlığınızı korumanız açısından önemlidir. …