Estetik Tedaviler

dental turizm Ana Sayfa » Estetik Tedaviler

Dental Turizm Nedir? Nasıl Yapılır?

Dental turizm sağlık turizmi dendiğinde ilk akla gelenlerden biri oluyor. Ülkemizde son yılarda ileri düzeyde teknolojik ekipmanların kullanılıyor olması, kaliteli bir sağlık hizmetinin sunulması ve son derece başarılı diş hekimlerinin hizmet vermesi, yurt dışından çok sayıda kişinin Türkiye’yi tercih etmesini beraberinde getiriyor. Dolayısıyla ülkemizde sunulan diş tedavilerine olan ilginin gün geçtikçe daha da artığından söz edebiliriz. Türkiye’nin hangi alanlarda daha avantajlı konumda olduğu konusuna değineceğiz ancak öncesinde konuyu daha yakından irdeleyelim.

Daha Fazlası

porselen diş Ana Sayfa » Estetik Tedaviler

Porselen Diş Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatları

Porselen diş çeşitli nedenlere bağlı olarak dişin işlevini kaybetmesi durumunda uygulanan bir yöntemdir. Özellikle estetik açıdan beklentileri fazlasıyla karşılayan sonuçlar sunması bu yöntemin gün geçtikçe daha fazla sayıda kişi tarafından tercih edilmesini beraberinde getiriyor.

Hastanın estetik bir gülüşe sahip olmasını sağlaması ve aynı zamanda dişin işlevsel özelliklerinin yeniden kazanılması da göz ardı edilmeyecek özelliklerdir. Bu uygulama sonrasında kazanılan dişlerin kullanım ömrüne ve işlemin fiyatlarına da değineceğiz. Ancak öncesinde porselen dişin nasıl yapıldığına değinelim.

Daha Fazlası

doğal diş beyazlatma yöntemleri Ana Sayfa » Estetik Tedaviler

Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Doğal diş beyazlatma yöntemleri dişlerinde sararma ya da lekelenme olanların her daim gündeminde yer alıyor. Dişlerde sararma ve lekelenme olmasının en yaygın nedeni ağız ve diş temizliğinin doğru şekilde yapılmaması ya da ihmal edilmesidir.

Özellikle dişlerde kolaylıkla renk verebilen tütün ürünleri kullanımı, kahve ve çay tüketimi istenmeyen lekelerin oluşmasına sebebiyet verebilir. Bu gibi durumlarda dişlere daha beyaz bir görünüm kazandırmak için doğal yöntemler tercih edilebilir. Ancak ciddi bir lekelenme ya da sararma söz konusu olduğunda diş beyazlatmanın klinik ortamda, diş hekimi tarafından yapılması gerektiğini de belirtelim. Dişleri tuzla fırçalamanın beyazlatma etkisi yapıp yapmadığına ya da limon suyu gibi malzemelerin etkisine de değineceğiz. Ancak öncesinde konusu daha detaylı ele alalım.

Daha Fazlası

lamine diş Ana Sayfa » Estetik Tedaviler

Lamine Diş (Yaprak Diş) Nedir? Nasıl Yapılır?

Lamine diş uygulaması son dönemde büyük bir ilgi görüyor. Dişlerin kesilmeden sadece milimetrik olarak inceltilmesi ile yapılan bu işlemde sağlam diş dokusu korunuyor. Yaklaşık olarak 0.3 – 0.7 mm inceltilen dişlerin yüzey bölümüne yaprak şeklindeki porselenler yapıştırılıyor. ‘Lamina’ Latincede ‘yaprak’ anlamına geliyor.

Zira bu uygulama halk arasında yaprak diş olarak da adlandırılabiliyor. Yaprak formundaki porselenlerin en önemli özelliği son derece ince olmaları ve metal içermemeleridir. Bununla birlikte ışığın geçmesine olanak tanıyan bir malzeme olması da uygulamanın avantajları arasında yer alıyor. Son derece doğal bir görünüm sergileyen bu uygulamanın diğer avantajlarından ya da fiyatlarından da söz edeceğiz. Öncesinde işlemin nasıl yapıldığını mercek altına alalım.

Daha Fazlası

bonding Ana Sayfa » Estetik Tedaviler

Bonding Uygulaması Nedir? Nasıl Yapılır?

Bonding son yıllarda çok daha fazla ilgi gören ve konforlu bir süreç eşliğinde tamamlanan işlemler arasında yer alıyor. Diş üzerinde herhangi bir aşındırma yapılmasına gerek duyulmadan kompozit dolgu malzemelerinin dişe yapıştırılması prosedürüne dayanan bu yöntem dişte hasar yaratmıyor olmasıyla da ön plana çıkıyor.

Özellikle dişlerde küçük çaplı şekil bozuklukları olduğunda, dişler arasında küçük aralıklar bulunduğunda bu yöntem sıklıkla devreye giriyor. Dişlerin üzerine yapılan ilaveler ile çok daha estetik bir görünüm elde edilebiliyor. Sadece ayrık dişleri birleştirme işlemi olarak değerlendirse de aslında bu yöntemden çok daha farklı sorunlar olduğunda da istifade ediliyor.

Bondingin ömrünün ne kadar olduğu ya da işlem sonrasında nelere dikkat edilmesi gerektiği gibi son derece önemli olan konulara da değineceğiz. Öncesinde en çok merak edilen konuyu; bu işlemin nasıl yapıldığını açıklayalım.

Daha Fazlası

Dijital gülüş tasarımı Ana Sayfa » Estetik Tedaviler

Dijital Gülüş Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

Dijital gülüş tasarımı en genel tanımı ile bütüncül bir diş tedavisidir diyebiliriz. Hastaların gülme hattını da kapsayan ve estetik açıdan daha güzel bir gülüş elde etmek amacıyla uygulanan bu bütüncül tedavi, hastanın ihtiyaçlarına bağlı olarak pek çok farklı tedavi prosedürünü kapsayabiliyor. Kanal tedavisinden estetik dolgu işlemlerine, implant uygulamalarından diş etlerine uygulanan tedavilere kadar oldukça geniş kapsamlı bir işlem seçeneği değerlendiriliyor ve böylelikle hastanın daha güzel bir gülüş kazanması sağlanıyor.

Dileyen herkesin smart smile design uygulamalarından faydalanabileceğini belirtelim. Halk arasında ‘gülüş estetiği’ olarak da adlandırılan bu tedavi kapsamında kişinin yüz hatları, dudak kalınlığı, ten rengi gibi faktörler de dikkate alınıyor. Dijital ortamda hastaya özel gülüş tasarımı hazırlanıyor ve ardından bu tasarım hayata geçiriliyor.

Daha Fazlası

Diş beyazlatma Ana Sayfa » Estetik Tedaviler

Diş Beyazlatma (Bleaching) Yöntemleri Nelerdir?

Diş beyazlatma dişlerin mine bölümünde oluşan renkli organik ya da inorganik maddelerin temizlenmesi ve dişlere doğal beyazlığını yeniden kazandırma amacıyla gerçekleştirilen bir işlemdir. Bleaching olarak da adlandırılan bu işlemde sonuç, oksidasyon – redüksiyon tepkimesi ile elde edilir. Dişleri beyazlatmak amacıyla kullanılan maddeler oksijenin açığa çıkmasını sağlar ve bu sayede renklenmeye sebebiyet veren maddeler renksiz olan substanslar ile yer değiştirir.

Daha Fazlası

dental turizm

Dental Turizm Nedir? Nasıl Yapılır?

Dental turizm sağlık turizmi dendiğinde ilk akla gelenlerden biri oluyor. Ülkemizde son yılarda ileri düzeyde teknolojik …

kanal tedavisi

Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır? Fiyatları Ne Kadar?

Kanal tedavisi çürüme ya da enfeksiyon meydana gelmiş olan dişi onarmak amacıyla uygulanan bir tedavi yöntemidir. Diş, …

şeffaf plak

Şeffaf Plak (Telsiz Ortodonti) Tedavisi Nasıl Yapılır?

Şeffaf plak tedavisi telsiz ortodontik tedavi metodu olarak tanımlanabilir. Ortodontik tedavi seçenekleri arasında en yeni …