Implantoloji

implant fiyatları Ana Sayfa » Implantoloji

İmplant Fiyatları Ne Kadar? Neye Göre Değişir?

İmplant fiyatları son dönemde sıklıkla merak edilen hususlardan biri haline geldi. Özellikle eksik diş sorunu yaşayanlar ve takılıp çıkarılabilen protez dişlere sıcak bakmayanlar için bu konu daha fazla önem taşıyor. İmplant, çene kemiğine bir protez yerleştirilmesi ve kişiye özel olarak hazırlanan yapay dişin bu protez üzerine yerleştirilmesi prosedürü ile uygulanır.

Eksik diş sorununu ortadan kaldıran implantın gerçek dişlerden ayırt edilmesi zordur. Sabit olması ve uzun süre kullanılabiliyor olması ise bu uygulamanın en önemli özellikleri arasında yer alıyor. Günümüzde bu işlem için ne kadar bütçe ayrılması gerektiğine dair fikir edinmenizi sağlayacak bilgileri hemen aktaralım.

Daha Fazlası

implant diş yapımı Ana Sayfa » Implantoloji

İmplant Diş Yapımı Nasıl Olur? Ne Kadar Sürer?

İmplant diş yapımı diş eksikliği durumunda günümüzün en sık tercih edilen yöntemi haline geldi. Özellikle protez diş kullanmak istemeyenler için son derece cazip bir seçenek olan bu uygulama ile yüz güldüren sonuçlar elde edilebiliyor. İmplantın hasta açısından da konforlu bir süreçte tamamlanan işlemlerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Eksik diş problemine karşı geliştirilen bu özel yöntem hakkında merak edilen tüm konulara açıklık kazandıracağız. İmplantın acı verip vermediği, tüm dişlere yapılıp yapılamadığı gibi konuları da mercek altına alacağız. Ancak öncesinde sıklıkla merak edilen bir konu olan seans sayısına değinelim.

Daha Fazlası

box teknik Ana Sayfa » Implantoloji

Box Teknik Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatları Ne Kadar?

Box teknik özellikle çene kemiğinde aşırı erime olan hastalar için ideal bir uygulamadır. Bu teknik sayesinde implant yapılması da mümkün hale gelir. Genel olarak kaybolan kemik dokusunun yeniden oluşturulması için kullanılan bir yapılandırma tekniği olduğunu söyleyebiliriz. İnsan kemik dokusuna uygun formda olmak kaydıyla laboratuvar ortamında hazırlanan kemikler, cerrahi yöntemle çene kemiğinin içerisine yerleştiriliyor. Bu sayede kaybolan çene kemiğinin yeniden yapılandırılması gerçekleştirilmiş oluyor.

Daha Fazlası

all on four tekniği Ana Sayfa » Implantoloji

All On Four Tekniği Nedir? Nasıl Uygulanır?

All on four tekniği 2003 yılından bu yana uygulanan ve aşırı düzeyde kemik kaybı meydana gelen hastalarda protezin sabitlenmesi prosedürüne dayanan bir tedavi konsepti olarak açıklanabilir. Kemik kaybına bağlı olarak protez kullanamayan hastalarda başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlayan bu tedavi kapsamında 4 ya da 6 implant ile protezin sabitlenmesi sağlanıyor.

Böylece hastalar protez dişlerini sorunsuz bir şekilde kullanabiliyor. Çiğneme, ısırma ya da konuşma gibi fonksiyonlarda hiçbir sıkıntıya sebebiyet vermiyor olması bu tedavinin gün geçtikçe daha fazla sayıda kişi tarafından tercih edilmesini beraberinde getiriyor. Bu tedaviden kimlerin faydalanabildiğine, tedavinin avantajlarına ve en çok merak edilen diğer konulara da değineceğiz. Ancak öncesinde nasıl yapıldığı konusuna açıklık kazandıralım.

Daha Fazlası

İmplant nedir Ana Sayfa » Implantoloji

İmplant Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatları Ne Kadar?

İmplant nedir konusu eksik dişi bulunanları çok daha yakından ilgilendiriyor. Çünkü bu tedavi eksik dişlerin tamamlanmasını amaçlayan, çene kemiğine titanyum vida yerleştirilmesi ve üzerine protez diş takılması prosedürü ile uygulanan bir tedavidir. Komşu dişlere hiçbir zarar vermiyor olması, implant tedavisinin sunduğu avantajlar arasında yer alıyor. Bu tedavide komuş dişlerin kesilmesine ya da inceltilmesine gereksinim olmaz. Aynı zamanda implant dişler, tıpkı doğal dişler gibi rahatlıkla kullanılabiliyor. Herhangi bir adaptasyon sürecine gerek kalmıyor.

Bu tedavinin uygulanabilmesi için en önemli unsurlardan biri çene kemiğidir. Kemiğin tedaviye uygun bir yapıya sahip olması gerekiyor. Kemik yoğunluğunun az olması durumunda alternatif yöntemler tercih edilebilir ve çene kemiğinin daha yoğun bir form kazanması sağlanarak sonrasında implant tedavisine geçilebilir. Tedaviden sadece ileri derecede şeker hastalığına sahip olanlar, kanama sorunu yaşayanlar gibi spesifik bir hasta grubu faydalanamıyor. Bunun dışında hemen herkese uygulanabilen bir tedavi olduğunu belirtebiliriz.

Daha Fazlası

Diş çekimi Ana Sayfa » Implantoloji

Diş Çekimi Nedir? Nasıl Yapılır?

Diş çekimi tedavinin mümkün olmadığı durumlarda ya da hastanın sağlığını korumak için zaruri bir durumun mevcudiyeti halinde, son çözüm olarak uygulanan bir işlemdir. Dişin çene kemiğinde bulunan ve soket adı verilen yuvasından ayrılarak ağızdan tahliye edilmesi işlemine diş çekimi adı veriliyor.

Daha Fazlası

çene kisti

Çene Kisti Belirtileri Nelerdir? Ameliyatı Nasıldır?

Çene kisti çoğunlukla kaynağını dişlerden alan patojen yapılardır. Çene kemiğinin herhangi bir bölgesinde meydana …

ağız yarası

Ağız Yarası Nedir? Neden Olur? Ne İyi Gelir?

Ağız yarası sık karşılaşılan problemler arasında yer alıyor. Yutkunma, çiğneme hatta konuşma sırasında bile çeşitli …

diş fırçalama teknikleri

Diş Fırçalama Teknikleri ve Yöntemleri Nelerdir?

Diş fırçalama teknikleri ağız ve diş sağlığını korumak adına herkesin bilmesi gereken hususlardan biridir. Ağız …