Zirkonyum Diş Fiyatları Ne Kadar?

zirkonyum diş fiyatlarıAna Sayfa » Restoratif Diş Hekimliği » Zirkonyum Diş Fiyatları Ne Kadar?

Zirkonyum diş fiyatları ve aynı zamanda bu diş kaplama yöntemiyle ilgili tüm sorularınızın yanıtlarını bu içeriğimizde bulabilirsiniz. Metal destekli olmayan bu diş kaplama yöntemi, ağızda metal tat bırakmıyor olması ve metale karşı alerjisi olanlar tarafından da tercih edilebilmesi ile ön plana çıkıyor.

Son yıllarda en çok tercih edilen diş kaplama yöntemlerinden biri haline gelen bu metot sayesinde son derece estetik bir görünüm elde edilebiliyor. Elbette zirkonyum kaplamanın nerelerde kullanıldığından, bu diş kaplama yönteminin avantajlarından ve merak edilen diğer konulardan da söz edeceğiz. Ancak öncesinde sıklıkla sorulan bir sorunun yanıtından başlayalım.

Zirkonyum Kaplama Tedavisi Ne Kadar Sürer?

zirkonyum kaplama ne kadar sürer

Hastalar için zirkonyum diş fiyatları kadar bu tedavinin süresi de önem taşıyor. Özellikle zaman yönünden sıkıntısı olan hastalar diş kaplama yönteminin olası en kısa süre içerisinde tamamlanması talebinde bulunuyor. Ancak zaten bu diş kaplama yöntemi kısa sürede tamamlanabilme özelliği ile dikkat çekiyor. Diğer tedavi yöntemleri ile bir kıyaslama yapıldığında bu tedavinin gayet kısa bir süreç eşliğinde tamamlandığını söyleyebiliriz.

Elbette kişinin diş durumu ya da diş kaplama öncesinde farklı bir tedaviye ihtiyacının olup olmadığına göre tedavi süresi değişiyor. Ancak genel olarak bir fikir vermesi bakımından bu diş kaplama yönteminin en fazla 4 – 5 günde tamamlandığını söyleyebiliriz. Hatta bazı hastalarda daha kısa sürede tedavinin tamamlanması mümkün olabiliyor.

Zirkonyum diş kaplama öncesinde yapılacak genel muayenenin ardından diş hekiminiz tedavi süresine dair tahmini bir bilgi iletecektir. Seans sürelerinin de çok uzun olmadığını ve dolayısıyla günlük hayata, iş hayatına uzun bir ara vermeye gerek olmadığını belirtebiliriz.

Zirkonyum Diş Kaplamanın Avantajları Nelerdir?

Son dönemde zirkonyum diş kaplama yönteminin çok daha sık tercih edilmesinin nedenleri sadece zirkonyum diş fiyatları değil. Aynı zamanda bu diş kaplama yönteminin sunduğu avantajların da ön plana çıktığını belirtebiliriz. Öncelikle metal destekli olan kaplamalar, diğerlerine nazaran daha az ışık geçirgenliğine sahip oluyor. Bu durum uzun vadede diş etlerine de yansıyor ve diş etlerinde koyu bir rengin oluşmasına sebebiyet verebiliyor. Ancak söz konusu zirkonyum diş kaplama olduğunda böyle bir sorun yaşanmıyor.

Zirkonyum diş kaplamaların ışık geçirgenliği oldukça yüksektir. Beyaz ve son derece doğal bir görünüm sergiliyor olmaları nedeniyle diş etlerinde koyu renk oluşması gibi bir probleme yol açmazlar. Işık geçirgenliğinin yüksek olması, diş kaplamaların zamanla daha mat bir görünüm sergilemesine de yol açmaz.

Bu açıdan da diğer diş kaplama yöntemlerinden ayrılan bir teknik olduğunu söyleyebiliriz. Haliyle çok daha doğal ve çok daha estetik bir diş görünümü elde etmeyi sağlayabiliyor. Zira son dönemde büyük bir ilgi görmesinin nedenlerinden biri de doğal bir duruş sergiliyor olmasıdır.

Zirkonyum Diş Fiyatları 2021 Neye Göre Değişir?

Elbette zirkonyum diş fiyatları 2021 her hasta için aynı rakamlara tekabül etmeyebilir. Aynı zamanda fiyat noktasında bir araştırma yapan hastaların karşısına farklı rakamların çıkabileceğini belirtmeliyiz. Hastalar bu işlemden faydalanmak istediklerinde öncelikle diş hekimine muayene olmalı ve ihtiyaçları doğrultusunda fikir almalıdır. Sonrasında işlemin maliyetinin belirlenmesi çok daha kolay olacaktır. Maliyeti belirleyen, bir başka deyişle zirkonyum diş fiyatları üzerinde etkili olan unsurları ise şu şekilde sıralamak mümkün:

  • Diş hekimi tarafından kullanılan malzemeler
  • Kullanılacak malzemelerin kalitesi
  • İşlem esnasında kullanılacak cihazlar
  • Diş hekiminin tecrübesi
  • Hangi dişlere kaplama yapılacağı

Tüm bunlarla birlikte döviz kurlarının da fiyatlar üzerinde etkili olduğunu belirtmek gerekiyor. Çünkü kullanılan malzemelerin ve cihazların büyük bölümü yurt dışından temin ediliyor. Bu malzeme ve cihazların fiyatları da yapılacak işlemin fiyatlarını etkiliyor. Ancak önemli olan fiyattan ziyade deneyimli bir diş hekimi tarafından bu işlemin yapılmasıdır.

Genel olarak fiyatların makul seviyede olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Dolayısıyla zirkonyum diş kaplamadan faydalanmak isteyen hastaların sanıldığı gibi çok yüksek rakamlardan oluşan bir bütçe ayırmaları gerekmiyor. Daha beyaz ve daha doğal görünen dişlere sahip olmak istiyorsanız siz de bir an önce randevunuzu alabilirsiniz. genel bir muayene yapıldıktan sonra tarafınıza net bir fiyat bilgisi de iletilecektir.

Zirkonyum Diş Kaplama Zararlı Mıdır?

zirkonyum diş kaplama zararlı mı

Halk arasında diş kaplama yöntemlerinin dişlere zarar verdiği gibi gerçeği asla yansıtmayan inanışlar olabiliyor. Doğru şekilde uygulanması durumunda hiçbir diş kaplama yönteminin dişlere yahut diş etlerine bir zararı olmaz. Aksine bu işlem diş sağlığı üzerinde olumlu etkileri olan işlemlerden biridir. En az zirkonyum diş fiyatları kadar merak edilen bu konuda doğru bilgileri edinmeniz, diş kaplama yöntemlerini çok daha doğru şekilde değerlendirmenizi sağlar.

Zirkonyum adlı maddenin diş etleri ile mükemmel bir uyum yakaladığını unutmamak gerekiyor. Bu nedenle diş etlerinde renk değişimi başta olmak üzere herhangi bir olumsuz etkiye yol açmaz. Diş etlerine zarar vermez ve aynı zamanda diş eti hastalıklarına da neden olmaz.

Dişler zirkonyum kaplama ile kaplandığında, metal kaplamalara nazaran diş eti hastalıklarının görülme oranlarının daha düşük olduğu da saptandı. Metale alerjisi olanlar için de en ideal diş kaplama yöntemlerinden biri olduğunu belirtmek gerekiyor. Özellikle sıcağa karşı çok daha dayanıklı olması da önemli bir detaydır.

Zirkonyum Kaplama Nerelerde Kullanılır?

Hastalar için zirkonyum diş fiyatları kadar mühim olan bir diğer husus da zirkonyum kaplamaların nerelerde kullanıldığı oluyor. Bu kaplama yöntemi özellikle diş beyazlatma gibi işlemler yapıldığında ancak olumlu bir netice alınamadığında da devreye giriyor. Kullanım alanlarının ise bir hayli geniş olduğunu belirtmek gerekiyor. Genel olarak en yaygın kullanım alanları şöyledir:

  • Dişlerde ileri seviyede renk değişimi olması
  • Genetik olarak dişlerde renkleşme olması
  • Ortodontik tedavinin tercih edilememesi
  • Ayrık diş yapısı
  • Çapraşık diş yapısı
  • Dönük diş yapısı
  • Eski dolguların yapısının ya da renginin bozuk olması
  • Arka grup dişlerde kaplama ya da köprüye ihtiyaç olması
  • Ön grup implant üstü proteze ihtiyaç olması
  • Gülüş estetiği işlemine ihtiyaç olması
  • Doğal bir diş görünümü elde edilmek istenmesi

Elbette bu örneklere yenilerini de eklemek mümkündür. Örneğin hastanın diş kaplama yönteminden faydalanmak istemesi ancak metale karşı da vücudunun alerjik reaksiyon göstermesi durumunda da zirkonyum kaplamalar devreye girebiliyor. Bunun yanı sıra bazı spesifik sorunlar olduğunda bu yöntemden istifade edilebilir.

Zirkonyum Diş Kaplama Aşamaları

zirkonyum diş kaplama aşamaları

Zirkonyum diş kaplama tedavisinde aşamaları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

  • Dişlerde ideal ölçünün elde edilmesi için küçültme işlemi yapılır
  • Kaplamaların hazırlanması için ölçü alınır
  • Dişin doğal rengine uygun renkte özel zirkonyum kapmalar laboratuvar ortamında hazırlanır
  • Özel yapıştırıcı materyal kullanılarak kaplamalar dişe yapıştırılır

Bu işlemde kullanılan malzemeler ve özellikle de kaplamaları yapıştırmak için kullanılan malzemenin sağlığa herhangi bir zararının olmadığını belirtmek gerekiyor. Hastaların bu konuda herhangi bir endişe yaşamalarına asla gerek olmaz. Seanslar sırasında hastanın acı ya da ağrı hissetmesi de mümkün değildir. Hasta bakımından gayet konforlu bir süreç eşliğinde işlem tamamlanır. Sorularınızı yorum bölümüne yazabilirsiniz.

İlginizi çekebilir –> Diş nedir

 

    Hemen Randevunuzu Oluşturun

    Yorum Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    fiber post uygulaması

    Fiber Post Uygulaması Nedir? Nasıl Yapılır?

    Fiber post uygulaması dişe kanal tedavisi yapılmasının ardından devreye giren bir işlemdir. Dişte madde kaybının çok …

    Empress kuron kaplama

    Empress Kuron Kaplama Nedir? Nasıl Yapılır?

    Empress kuron kaplama hiçbir metal madde kullanılmadan gerçekleştirilen ve son derece doğal görünen diş kaplama çeşitlerinden …

    Dişlere zarar veren alışkanlıklar

    Dişlere Zarar Veren Alışkanlıklar Nelerdir?

    Dişlere zarar veren alışkanlıklar hakkında bilgi sahibi olmanız, diş sağlığınızı korumanız açısından önemlidir. …