İmplant Fiyatları Ne Kadar? Neye Göre Değişir?

implant fiyatları

İmplant Fiyatları Ne Kadar? Neye Göre Değişir?

İmplant fiyatları son dönemde sıklıkla merak edilen hususlardan biri haline geldi. Özellikle eksik diş sorunu yaşayanlar ve takılıp çıkarılabilen protez dişlere sıcak bakmayanlar için bu konu daha fazla önem taşıyor. İmplant, çene kemiğine bir protez yerleştirilmesi ve kişiye özel olarak hazırlanan yapay dişin bu protez üzerine yerleştirilmesi prosedürü ile uygulanır.

Eksik diş sorununu ortadan kaldıran implantın gerçek dişlerden ayırt edilmesi zordur. Sabit olması ve uzun süre kullanılabiliyor olması ise bu uygulamanın en önemli özellikleri arasında yer alıyor. Günümüzde bu işlem için ne kadar bütçe ayrılması gerektiğine dair fikir edinmenizi sağlayacak bilgileri hemen aktaralım.

İmplant Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

implant fiyatlarını etkileyen faktörler

Öncelikle implant fiyatları konusunda net bir rakamdan söz etmenin bu işlemden faydalanmak isteyenleri yanıltabileceğini belirtelim. Çünkü birbirinden farklı fiyatlar ile karşılaşılabilir. Nedeni ise pek çok farklı faktöre bağlı olarak fiyatların değişkenlik gösterebiliyor olmasıdır. Bu işlemde kullanılan, vida benzeri materyal titanyumdan üretiliyor. Günümüzde bu tıbbi malzemeyi üreten çok sayıda farklı firma bulunuyor.

Hangi firmanın ürünün tercih edildiği implant fiyatları üzerinde etkili olan unsurların başında geliyor. Yerli ve yabancı implantlar, fiyat noktasında da farklı rakamlarla karşılaşmanızı sağlar. Elbette bu ürünlerin kalitesi de birbirinden farklı olabiliyor. Yüksek kalite değerinde olan implantların fiyatları kalite düzeyi düşük olan ürünlere nazaran daha yüksek olabilir. Bu nedenle implantın markası ve kalitesi, fiyatları en çok etkileyen unsur olarak karşımıza çıkıyor.

Bununla birlikte diş hekiminin deneyimi, hangi kliniğin tercih edildiği ve kaç adet implant uygulamasının yapıldığı da implant fiyatları üzerinde etkili olan unsurlar arasında yer alıyor. Özellikle yurt dışından ithal edilen implanlar söz konusu olduğunda döviz kurları da fiyatları belirleyebiliyor. Sonuç olarak fiyatları etkileyen unsurları bir liste halinde toparlayabiliriz:

 • Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından açıklanan taban implant fiyatları listesi
 • Kullanılacak implantın markası
 • İmplant tedavisini uygulayacak olan diş hekiminin tecrübesi
 • Hastanın ağız ve diş durumu
 • Hastanın çene yapısı
 • Kaç adet implant tedavisinin yapılacağı
 • İmplant tedavisini yapacak kliniğin fiyatlandırma politikası
 • Ödeme şekli (Bazı klinikler için geçerli)

Randevu talep ederek muayene olmanız sonrasında kaç adet implant uygulamasının yapılmasına ihtiyaç olduğu da belirlenir. Sonrasında ise tarafınıza net bir fiyat bilgisi iletilecektir.

Yerli İmplant Fiyatları Ne Kadar?

Ülkemizde uzun zamandır kullanılan implant çeşitleri üreten firmalar da bulunuyor. Genel olarak yerli implant olarak sınıflandırılan bu ürünlerin de tercih edilebileceğini belirtebiliriz. Elbette yerli ürün olan implant fiyatları yurt dışından ithal edilen implantlar ile kıyaslandığında biraz daha düşük rakamlara tekabül edebiliyor.

Bu nedenle hastalar da daha makul implant fiyatları ile karşılaşmak istediklerinde tercihlerini yerli ürünlerden yana kullanmayı talep edebiliyor. Ancak fiyat noktasında yine net bir rakamdan ya da bir fiyat aralığından söz edemeyiz. Bu bilgi hastalar için yanıltıcı olabilir. Toplam implant tedavisi ücreti bilgisi almak için randevu talep edebilirsiniz.

Türk Diş Hekimleri Birliği 2021 Fiyat Listesi

Her yıl Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından bir fiyat listesi açıklandığını söyleyebiliriz. Bu kapsamda implant fiyatları için aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz:

 • Kemik içi implant ücreti: 1380 TL (KDV Dahil)
 • Sert doku greftleme ücreti (kemik tozu ücreti hariç): 620 TL (KDV Dahil)
 • Overdenture implant ücreti hariç tek çene: 2530 TL (KDV Dahil)
 • İmplant çıkartılması ücreti: 540 TL (KDV Dahil)
 • Veneer kron – zirkonyum ücreti (kıymetli metal ücreti hariç): 525 TL (KDV Dahil)
 • Veneer kron – porselen (kıymetli metal ücreti hariç): 525 TL (KDV Dahil)
 • Tam seramik kron ücreti (metal desteksiz porselen): 1105 TL (KDV Dahil)
 • Diş çekimi ücreti: 145 TL (KDV Dahil)
 • Gömülü diş çekimi ücreti: 475 TL (KDV Dahil)

Bu fiyatlar diş hekimleri birliği tarafından belirlenen fiyatlardır ve kesinlikle kurumumuzdaki fiyatları yansıtmamaktadır. Fiyatlarımız muayene olduktan sonra size uygulanacak malzemenin ve hastanın durumuna göre değişkenlik gösterebilir. Eğer sizler de kendinize en uygun fiyatı öğrenmek isterseniz, hemen aşağıdaki randevu formunu doldurun size hemen dönelim.

  Hemen Randevunuzu Oluşturun

  Tek Diş İmplant Fiyatları 2021 Ne Kadar?

  tek diş implant fiyatları 2021

  Tek diş implant fiyatları eksik olan dişin çene kemiğinin hangi bölgesinde yer aldığına bağlı olarak değişebildiğini söyleyebiliriz. Aynı zamanda yukarıda sıraladığımız unsurlar da fiyatları etkiliyor. Estetik görünümün arka planda kaldığı arka dişler için uygulanacak implantın fiyatlarının biraz daha düşük olduğu bilgisini aktarabiliriz. Ancak estetiğin önemli olduğu üst çene ön dişler için implant fiyatları biraz daha yüksek rakamlara tekabül edebiliyor. Elbette sadece tek diş eksiğinin giderilmesi gerektiğinde çok daha düşük bir fiyatlandırma ile karşılaşmak mümkün olacaktır.

  İmplant uygulamasının yapılmasının ardından metal destekli porselen ya da zirkonyum destekli porselen seçeneklerinden birinin değerlendirilmesi gerekiyor. Bu iki seçenekten hangisinin tercih edildiği de fiyatları etkileyebiliyor. Bu noktada önemli bir detaya vurgu yapmak gerekir. Şayet hastanın kemik dolgunluğu yeterli düzeyde değilse, implant uygulamasından önce greftleme kemik tozu uygulamasının yapılması gerekir. Bu durumda tedavinin ücreti bir miktar artabilir ve aynı zamanda tedavi süresi de biraz daha uzun olacaktır.

  Merak edenler için –> Box teknik

  SGK İmplant Fiyatlarını Karşılıyor Mu?

  Hastaların sıklıkla merak ettiği unsurlardan biri de SGK tarafından implant fiyatları karşılanması durumudur. Devlet yani SGK implant tedavisini karşılamaz. Dolayısıyla SGK anlaşmalı bir kliniğin tercih edilmesi durumunda da hastaların bu tedavi için bir bütçe ayırmaları gerekecektir. Dolayısıyla bu durumun hangi kliniğin tercih edildiğine bağlı olmadığını da belirtmek gerekiyor. Hangi diş hekimi ya da hangi diş tedavisi kliniğinin tercih edildiği, SGK tarafından bu tedavinin karşılanması konusunda önemli değildir.

  Kimi zaman hastalar yerli implantların tercih edilmesi durumunda devlet desteğinin olup olmadığını da merak ediyor. Ancak yerli implant fiyatları da hasta tarafından karşılanmalıdır. Hangi markanın implant çeşitleri tercih edilmiş olursa olsun bu tedavinin SGK tarafından karşılanmadığını belirtmek gerekir. Bununla birlikte söz konusu tedavinin belirli bir oranının karşılanması yani yüzdelik bir devlet desteği de söz konusu değildir.

  Bilginiz olsun –> implant diş yapımı

  Bir Günde Kaç İmplant Yapılır?

  bir günde kaç implant yapılır

  Hastalar çok sayıda diş eksikliği olması durumunda sadece bir gün içerisinde kaç adet implant yapılacağını da en az implant fiyatları kadar merak ediyor. Her bir seans içerisinde sadece tek bir implantın yapılması gerekmez. Hastanın çene kemiği yoğunluğunun uygun olması durumunda bir günde 12 – 14 implant yapılmasının mümkün olabileceğini belirtelim.

  Bu arada sıklıkla merak edilen unsurlardan bir diğeri de tek bir günde sadece alt çeneye ya da üst çeneye implantın yapılabileceği konusu oluyor. Bu bilgi doğru değildir. Aynı seans içerisinde hem alt çeneye hem de üst çeneye titanyum vida yerleştirilmesi mümkündür. Sadece tek bir çeneye yerleştirilmesi gerektiği gibi düşünceler gerçeği yansıtmıyor.

  Öncelikle diş hekiminizle görüşmelisiniz. Kaç adet eksik diş bulunduğu, çene kemiği yoğunluğunun bu işlem için uygun olup olmadığı gibi konularda bilgi alabilir ve implant işleminin tek bir günde tamamlanması için gerekli planlamanın yapılmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede sık sık diş hekimine gitmenize gerek kalmadan eksik diş sorunundan kurtulmanız da mümkün olacaktır. İmplant uygulaması ve fiyatlar hakkında merak ettiğiniz tüm soruları yorum bölümüne yazabilirsiniz.

  İlginizi çekebilir –> All on four tekniği

  Write a Comment

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  fiber post uygulaması

  Fiber Post Uygulaması Nedir? Nasıl Yapılır?

  Fiber post uygulaması dişe kanal tedavisi yapılmasının ardından devreye giren bir işlemdir. Dişte madde kaybının …

  Empress kuron kaplama

  Empress Kuron Kaplama Nedir? Nasıl Yapılır?

  Empress kuron kaplama hiçbir metal madde kullanılmadan gerçekleştirilen ve son derece doğal görünen diş kaplama çeşitlerinden …

  Dişlere zarar veren alışkanlıklar

  Dişlere Zarar Veren Alışkanlıklar Nelerdir?

  Dişlere zarar veren alışkanlıklar hakkında bilgi sahibi olmanız, diş sağlığınızı korumanız açısından önemlidir. …