Porselen Diş Fiyatları Ne Kadar?

porselen diş fiyatlarıAna Sayfa » Estetik Tedaviler » Porselen Diş Fiyatları Ne Kadar?

Porselen diş fiyatları diş kaplama yöntemlerinden faydalanmak isteyenlerin gündeminde yer alıyor. Porselen malzemeden üretimi gerçekleştirilen kaplamalar daha estetik ve daha güzel bir diş görünümü isteyenler içi cazip bir seçenek olabiliyor. Özellikle gülüş estetiği çalışmalarında sıklıkla porselen dişlerden faydalanıldığını belirtebiliriz.

Hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilebilen porselen diş uygulamaları gayet doğal bir görünüm sergiliyor. Daha beyaz ve daha pürüzsüz bir diş görünümü isteyenler de rotasını bu diş kaplama yöntemine çevirebilir. Elbette kullanılan materyalin kalitesi de son derece önemlidir. Bu konuya değineceğiz ve kimlerin porselen diş kaplamadan faydalanabileceği konusunda örnekler de vereceğiz. Öncelikle fiyatları etkileyen unsurları gözden geçirelim.

Porselen Diş Fiyatı Neye Göre Değişir?

porselen diş fiyatları neye göre değişir

Bu işlemden faydalanmak isteyenler porselen diş fiyatları üzerinde bir araştırma yaptığında farklı rakamlarla karşılaşabiliyor. Bu durum akılları karıştırıyor olsa da aslında fiyatların birbirinden farklı olması son derece normaldir. Çünkü çok sayıda unsur fiyatlar üzerinde etkili olabiliyor. Dolayısıyla sabit bir fiyattan söz etmek de olanaksız hale geliyor. Öncelikle porselen kaplamaların kalitesinin fiyat noktasında en etkili unsurlardan biri olduğunu belirtelim.

Piyasada birbirinden farklı kalitelerde porselen diş kaplama çeşitleri bulunuyor. Hangi kalitede malzemenin kullanılmış olduğu da porselen diş fiyatları üzerinde belirleyici hale geliyor. Kaç adet dişe uygulama yapılacağı, fiyat üzerinde etkili olan bir diğer unsurdur. Sadece bir ya da birkaç dişe kaplama yapılması da mümkün olabiliyor. Bunun için çoğunlukla üst ve ön dişler tercih ediliyor. Elbette bu durumda daha düşük bir bütçenin ayrılması yeterli olacaktır. Ancak tüm dişlere kaplama yapılması gerektiğinde daha yüksek bir bütçe ayrılması gerekecek.

Özellikle gülüş tasarımı gibi uygulamalarda genellikle dişlerin tamamına porselen kaplama yapılması gerekiyor. Haliyle bu gibi durumlarda fiyatların biraz daha yüksek olması da normaldir. Diş hekiminin deneyimi, fiyatları etkileyen bir diğer unsur olarak karşımıza çıkıyor. Kimi zaman porselen diş uygulamasına geçilmeden önce bazı sorunların giderilmesi gerekir. Örneğin çürük diş varsa çürüğün temizlenmesine ve dolgu yapılmasına ihtiyaç olabilir. Bu gibi durumlarda hastaların ayırması gereken toplam bütçe de daha yüksek olabilir.

Sonuç olarak porselen diş kaplamadan faydalanmak isteyenlerin karşısında farklı rakamların çıkmasının nedenleri bunlardır. Randevu alarak muayene olmanız durumunda net bir fiyat bilgisi de alabilirsiniz.

Porselen Diş Yapımında Kullanılan Malzemenin Kalitesi

Porselen diş yapımında hangi kalitede malzemelerin kullanıldığı porselen diş fiyatları üzerinde de etkili olabilen unsurlardan biridir. Bu diş kaplamaların belirli bir kullanım süresi bulunuyor. Ne kadar uzun süre kullanılabileceği konusunda da en etkili faktörlerin başında, malzemelerin kalitesi geliyor. Olabildiğince kaliteli ve dayanıklı malzemelerin kullanılması ise önem taşıyor. Bu sayede hastalar kaplama dişlerini çok daha uzun süre hiçbir problem yaşamadan kullanabilirler. Bir anlamda malzemelerin dayanıklı olması, hastaların yarı yolda kalmasını da engeller diyebiliriz.

Kimi zaman maliyetin daha düşük olması nedeniyle kalitesiz malzemelerin kullanılması da tercih edilebilir. Ancak bu malzemelerle hazırlanan kaplama dişler bir süre sonrasında çeşitli problemler yaşanmasına neden olabilir. Dolayısıyla bu durumda olan hastalar kaplama dişlerin değiştirilmesini talep ediyor. Elbette toplamda daha yüksek bir maliyetle karşılaşılması da kaçınılmaz oluyor. Tüm bu unsurlar dikkate alınmalı ve hastalar olabildiğince yüksek kalitede malzemeler ile hazırlanmış olan porselen diş kaplama çeşitlerini tercih etmelidir. Kalite noktasında diş hekiminize danışabilirsiniz. Bu sayede çok daha detaylı bilgi almanız da mümkün olacaktır.

Porselen Diş Kaplama Fiyatları 2021

porselen diş kaplama fiyatları 2021

2021 yılında porselen diş fiyatları bir miktar değişime uğrayabilir. Her yıl fiyatlar üzerinde bazı oynamalar olduğunu belirtmek mümkündür. Bunun temel nedeni ise kullanılan malzemelerin kimi zaman yurt dışından ithal ediliyor olmasıdır. Dolayısıyla bu durumda döviz kurları da devreye giriyor ve porselen diş fiyatları yeniden güncelleniyor. 2021 yılında ise fiyatların çok yüksek oranlarda artış gösterdiğini söyleyemeyiz.

Halk arasında porselen diş kaplama fiyatlarının çok ciddi oranda yükseldiği düşünülebiliyor. Ancak sanıldığı kadar yüksek bir fiyatlandırmanın yapılmadığını belirtmek gerekir. Elbette malzeme kalitesi yine bu noktada da kendini belli ediyor. Yüksek kalitede olan malzemelerle hazırlanan diş kaplamaların fiyatları 2021 yılında da biraz daha yüksek olurken, düşük kalitede olan porselen diş kaplamaların ücretleri de daha düşük rakamlara tekabül ediyor. Ancak net bir fiyat bilgisi belirtmek yanıltıcı olabileceği için fiyat bilgisini diş hekiminizle görüştükten sonra talep etmeniz daha doğru olacaktır.

Bilginiz olsun –> Porselen diş

Devlet Porselen Diş Fiyatlarını Karşılar Mı?

Kimlerin porselen diş uygulamasından faydalandığını kısa bir liste ile aktarmakta fayda olacaktır:

 • Dişlerinde çarpıklık olanlar
 • Eksik dişi bulunanlar
 • Dişlerinde aşınma, kırılma sorunu olanlar
 • Daha beyaz ve daha düzgün görünen dişlere sahip olmak isteyenler
 • Gülüş tasarımından faydalanmak isteyenler

Bu listeyi uzatmak mümkündür. Kimi zaman hastalar porselen diş fiyatları konusunda devlet tarafından bu işlemin ücretinin karşılanıp karşılanmadığını merak ediyor. Porselen diş kaplamalar devlet tarafından karşılanan işlemler değildir. Zira bu uygulama sağlık sorunlarını gidermekten ziyade estetik kaygı ile tercih edilen işlemlerdir. Buna bağlı olarak devlet tarafından ödeme noktasında bir destek sunulmadığını söyleyebiliriz.

Komple Diş Yaptırmanın Fiyatı Ne Kadar Olur?

komple diş yaptırma fiyatı

Gülüş tasarımı gibi uygulamalardan faydalanmak isteyenlerin komple olarak porselen diş yaptırması gerekebiliyor. Bu durumda porselen diş fiyatları ne olur sorusu gündeme geliyor. Elbette sadece birkaç dişe porselen kaplama yapılması ile tüm dişlere bu işlemin yapılması arasında bir fiyat farkı olacaktır. Çünkü komple kaplama diş yaptırılması gerektiğinde daha fazla malzeme kullanılır ve kaplamaların dişe uygun bir form kazanması için daha uzun süreli bir çalışma yapılması gerekecektir. Bu durum da fiyatlara yansır.

Ancak kliniğimizde porselen diş fiyatları gayet makul rakamlardan oluştuğu için komple diş yaptırmak isteyenlerin de çok yüksek rakamlarla karşılaşmadığını belirtmek isteriz. Hemen şimdi randevu alabilir ve kaplama diş öncesi muayenenizi olabilirsiniz. Sonrasında yapılacak işlemler belirlenir ve tarafınıza da net bir fiyat bilgisi iletilebilir.

İlginizi çekebilir –> inlay onlay dolgu

Porselen Diş Fiyatları İstanbul’da Nasıl?

İstanbul, ülkemizin nüfusu en kalabalık olan kentidir. Bu nedenle porselen diş uygulamasının da en yoğun şekilde gerçekleştirildiği şehirlerin başında geliyor. Ancak sıklıkla yapılıyor olması, İstanbul’da porselen diş fiyatları rakamlarının daha yüksek olduğu anlamına gelmez. Genel olarak bakıldığında ülkemizin diğer şehirlerinde geçerli olan fiyatlara yakın rakamların söz konusu olduğunu belirtmemiz gerekiyor. İstanbul’da porselen diş uygulamasından faydalanmak isteyenlerin sadece şehir kaynaklı olarak daha yüksek bir bütçe ayırması gerekiyor şeklinde bir düşünceye kapılmak doğru olmaz.

Zira aynı şekilde İstanbul’da porselen diş fiyatları daha uygun rakamlara tekabül ediyor şeklinde düşünmenin de doğru olmadığını belirtmemiz gerekiyor. Fiyatlar ülke genelinde birbirine oldukça yakındır ve İstanbul’da yaşıyor olmak, daha yüksek ya da düşük bir ödeme yapılması gerektiği anlamına gelmez. Son derece düşük bir bütçeyle daha güzel bir gülüşe ve daha beyaz dişlere sahip olmak için siz de bu işlemden rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Porselen diş uygulamaları hakkında merak ettiğiniz tüm soruları yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Merak edenler için –> Lamine diş

 

  Hemen Randevunuzu Oluşturun

  Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  fiber post uygulaması

  Fiber Post Uygulaması Nedir? Nasıl Yapılır?

  Fiber post uygulaması dişe kanal tedavisi yapılmasının ardından devreye giren bir işlemdir. Dişte madde kaybının çok …

  Empress kuron kaplama

  Empress Kuron Kaplama Nedir? Nasıl Yapılır?

  Empress kuron kaplama hiçbir metal madde kullanılmadan gerçekleştirilen ve son derece doğal görünen diş kaplama çeşitlerinden …

  Dişlere zarar veren alışkanlıklar

  Dişlere Zarar Veren Alışkanlıklar Nelerdir?

  Dişlere zarar veren alışkanlıklar hakkında bilgi sahibi olmanız, diş sağlığınızı korumanız açısından önemlidir. …